Prechádzať
Košík
K doprave zadarmo chýba €65,00 na zaplatenie pre dopravu zadarmo

+420 910 920 516 Po - Pia (10:00 - 16:00)

+420 910 920 516 Po - Pia (10:00 - 16:00)

Podcast #23 - so zakladateľmi Koláčkovej remeselnej pekárne o poctivej pekárni, kvalitnom kváskovom ražnom chlebe i bezlepkovom pečive

Podcast #23 - so zakladateľmi Koláčkovej remeselnej pekárne o poctivej pekárni, kvalitnom kváskovom ražnom chlebe i bezlepkovom pečive

Len málokto odolá vôni čerstvo upečeného chleba. Bohužiaľ rozdiel medzí tým, ktorý piekli naše prababičky a tým, ktorý si dnes kupujeme v bežných veľkovýrobných pekárňach a supermarketoch je neporovnateľný, čo do chuti aj kvality.

 

Veľkovýroba a moderná technológia vyžaduje, aby cesto bolo poddajné a výsledný produkt získal takú chuť, ktorú bude chcieť zákazník pravidelne na raňajky, desiatu aj večeru. A tak kúsok obyčajného pečiva v sebe môže skrývať až 30 rôznych pomocných látok, aditív, zlepšovačov chuti a farbív. A pritom na pečenie lahodného chleba stačia 3 základné kvalitné ingrediencie. Niet divu, že každodenná konzumácia bežného a priemyselne spracovaného pečiva, navyše už od útleho veku, neladí našim črevám. Dávajú nám to najavo rôznymi reakciami, zažívacími problémami a alergiami.

Aký je rozdiel medzi remeselnou pekárňou a poctivým remeslom a bežným pečivom z veľkovýroby? A aké je tajomstvo dobrého kvásku? Je ražný lepok v kvalitnom kváskovom chlebe stráviteľnejší? Aký je rozdiel medzi žitom a pšenicou v súvislosti s intoleranciou na lepok alebo celiakiou?

Tradičné pekárne a láska k poctivému remeslu našťastie ešte nevymizla. Hosťami nášho podcastu na tému pečivo a alergie na lepok prijal Jiří Koláček a jeho dcéra Míša, zakladatelia a prevádzkovatelia Koláčkovej remeselnej pekárne a bistra. V roku 2015 založili rodinnú pekáreň a vyrábajú kvalitný a lahodný chlieb a pečivo podľa tradičných postupov s využitím modernej technológie.

Všetky diely môžete sledovať na Youtube, Spotify nebo Apple podcast.

 

Podcast nájdete aj na našom YouTube kanálu.0 komentáre

Zanechať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred zverejnením schválené.